Nákup nad 800,-

Doprava

ZDARMA

Všechno zboží skladem

Odesíláme ihned

Často kladené dotazy

Chemie do bazénu

Jaký je rozdíl mezi chlorovou a bezchlorovou chemií?

Základní rozdíly bazénové chemie s chlorem a bez chloru. Chlorová chemie využívá k dezinfekci vody chloru. Je levnější než bezchlorová chemie a je také razantnější. Bezchlorová chemie dezinfikuje vodu na bázi aktivního kyslíku. Je dražší než chlorová chemie a její dávkování je intenzivnější. Bezchlorová chemie je vhodná zejména pro malé děti, alergiky a astmatiky. Pokud používáte chlorovou dezinfekci nelze jí kombinovat s bezchlorovou-kyslíkovou chemií!!!

Mám v bazénu kalnou vodu a řasy, jak vodu zase vyčistit?

Postup vyčištění vody v bazénu je vždy stejný. Nejprve zapneme filtrační zařízení, případně ho vyměníme za silnější, následně změříme pH a upravíme na hodnotu 6,8-7,2 dále přechlorujeme vodu chlorovým granulátem a následně vyvločkujeme vločkovačem. Filtrační zařízení každý den proplachujeme. Tento proces opakujeme vícekrát až do úplného vyčištění vody.

Jak pravidelně chemicky ošetřovat vodu?

Návod na správné dávkování bazénové chemie. Je třeba především vodu pravidelně filtrovat a bazén zbavit mechanických nečistot (za pomoci bazénových sítěk nebo vysavačů ). Pravidelně minimálně 1× týdně zkontrolujte pH a koncentraci chloru a upravte je na doporučené hodnoty. Pomocí testeru zkontrolujte pH vody případně za pomocí přípravku pH+ nebo pH- upravte na hodnotu 7,2. Pokud je špatná hodnota pH je velmi snížená účinnost bazénové chemie. Ošetření vody provádějte za pomocí multifunkčních tablet, které se vkládají do plovákového dávkovače. Preventivně zejména při větším zatížení bazénu doporučujeme přidání přípravku proti růstu řas Algicidu. Při extrémních podmínkách provozu bazénu (vysoké teploty, silná zátěž bazénu koupajícími atd.), nebo pokud má voda nestandardní kvalitu (zabarvení, zápach), aplikujte šokovou dezinfekci za pomocí přípravku Chlor šok. Po tomto ošetření je však potřeba počkat s dalším koupáním než koncentrace chloru klesne pod 0,8mg/l.
Potřebujete pomoct? Kontaktujte nás